zapraszam do lektury

BLOG & NEWS

300 odcinków "Kwadransa z historią"

Audycja "Kwadrans z historią" po raz pierwszy została wyemitowana na antenie Radia Kołobrzeg 30 marca 2016 roku. Do dziś wyemitowanych zostało już ponad 300 odcinków, a gawęda ukazuje się także w Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

Gdy w marcu 2016 roku zgłosiłem się do Jerzego Zemanka, redaktora naczelnego Radia Kołobrzeg, z pomysłem cyklicznej audycji historycznej, ten patrzył na to nieco sceptycznie. Nie dziwię mu się, bo ile jeszcze można powiedzieć o historii, zwłaszcza w radio, gdzie nic nie można pokazać, żadnego filmu czy zdjęć. A potem okazało się, że jednak można, że jest tego więcej niż na rok, czy dwa. I to mało, bo audycja bardzo dobrze się przyjęła. Słuchacze dzwonią i piszą z tematami, wysyłają swoje zdjęcia. Odkąd w sierpniu 2016 roku zacząłem pracować w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, audycja ta nabrała zupełnie innego wymiaru i jest realizowana we współpracy z tą instytucją. Dzięki temu, nasze zbiory poszerzyły się o wiele eksponatów, przekazanych przez słuchaczy, zwłaszcza w zakresie powojennej historii miasta. Od ponad 2 lat, audycja w wersji wideo ukazuje się także w Telewizji Kablowej Kołobrzeg (obejrzyj). Co ważne, każdego tygodnia, temat z audycji zostaje opracowany w postaci artykułu popularnonaukowego na portalu "Miastokolobrzeg.pl" (przeczytaj). To zajmuje naprawdę sporo czasu i bywa, nie zawsze udawało się zrealizować audycję każdego tygodnia, zwłaszcza, gdy byłem w rozjazdach w Polsce i nie miałem dostępu do biblioteki czy archiwum.

Dzięki audycji, powstały także artykuły naukowe, a także "Rocznik Kołobrzeski", który ukazuje się już od dwóch lat i każdego roku trafia do bibliotek, instytucji naukowych, a także do grona czytelników.

Motto

Nie osiągnie się tego, co na tym świecie możliwe, jeśli nie będzie się dążyć do tego, co niemożliwe. Max Weber

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Robert Dziemba z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg,za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres robertdziemba@wp.pl. Jednocześnie informuje że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

Copyright © 2024 Robert Dziemba, zdjęcia: R. Gauer, P. Gryń

Search