Zlot

ZLOT ZIMNOWOJENNY

Od 2015 roku w Kołobrzegu odbywa się Zlot Zimnowojenny. Impreza powstałą dzięki grupie pasjonatów, a jej celem jest promowanie Kołobrzegu jako ważnego garnizonu zimnej wojny. Impreza nawiązuje nie tylko do historii miasta, ale także do profilu wojskowego kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego.
 
Zaczęliśmy w 2015 roku na tzw. Małpim Gaju przy ulicy Koszalińskiej. Początki były dość skromne, ale już druga impreza w roku 2016, której partnerem generalnym był PKN Orlen, nabrała wielkiego rozmachu. Odwiedziło nas ilka tysięcy osób, a bohaterem pokazów był czołg T34-85.
 
W 2017 roku, ze względu na brak miejsca na tak duże przedsięwzięcie w Kołobrzegu, impreza przeniosła się do Podborska, do Muzeum Zimnej Wojny.
 
 

Motto

Nie osiągnie się tego, co na tym świecie możliwe, jeśli nie będzie się dążyć do tego, co niemożliwe. Max Weber

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Robert Dziemba z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg,za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres robertdziemba@wp.pl. Jednocześnie informuje że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

Copyright © 2023 Robert Dziemba, zdjęcia: R. Gauer, P. Gryń

Search