Zabytki

Kołobrzeskie zabytki

Od zawsze pasjonowała mnie historia sztuki, a tym samym kołobrzeskie zabytki. Od 2004 roku działałem w Towarzystwie Opieki nad Zabytki w Kołobrzegu, najpierw w kole, a potem w oddziale. Niestety, wobec niewydolności zarządu głównego, byliśmy zmuszeni zamknąć nasze stowarzyszenie i powołać do życia fundację. Nie mnie, o zabytki kołobrzeskie walczymy już kilkanaście lat. My - bo robię to razem z innymi pasjonatami i społecznikami.
 
Sprawa nie jest prosta, gdyż choć społeczeństwo zabytakmi się pasjonuje, zabytki to materia związana także z turystyką, to jednak gdy trzeba ich bronić, dziwnie niemal wszyscy mają inne rzeczy do zrobienia w tym czasie. Walka administracyjna to czas i nasze prywatne pieniądze, a także narażanie się różnym instytucjom.
 
Jestem jedynym w powiecie kołobrzeskim społecznym opiekunem zabytków, członkiem Zespołu ds. ochrony i opieki nad zabytkami przy prezydencie Kołobrzegu. Minister Kultury i Sztuki przyznał mi także złotą odznakę za opiekę nad zabytkami.
 
 
 

Motto

Nie osiągnie się tego, co na tym świecie możliwe, jeśli nie będzie się dążyć do tego, co niemożliwe. Max Weber

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Robert Dziemba z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg,za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres robertdziemba@wp.pl. Jednocześnie informuje że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

Copyright © 2023 Robert Dziemba, zdjęcia: R. Gauer, P. Gryń

Search